Bioinformātikas grupa
Teorētiskie pētījumi (vadītājs - Juris Vīksna) šajā virzienā notiek LZP projekta "Algoritmisko modeļu izstrāde un analīze bioloģisko un programmatūras sistēmu aprakstīšanai" (agrāk - "Algoritmisko modeļu izstrāde un analīze bioloģisko un programmatūras sistēmu aprakstīšanai) ietvaros.
Grupa piedalījās kā partneris ES 6.ietvara IST projektā MolPAGE(Molecular Phenotyping to Accelerate Genomic Epidemiology) (vadītājs - Juris Vīksna). No pārējiem partneriem jāmin Eiropas Bioinformātikas institūts (Kembridža) un farmaceitiskā kompānija F.Hoffmann-La Roche (Šveice). MolPAGE projekta mērķis - cīņa pret diabētu un tā komplikācijām, izmantojot metodes gēnu, proteīnu un citu biomarkeru līmenī. Šīs metodes ļauj atklāt indivīdus, kuri nākotnē varētu saslimt ar diabētu, vēl ilgi pirms tiem parādās simptomi un bioķīmiskas novirzes, ko parasti izmanto šo slimību diagnozei. Tas ļauj realizēt efektīvākas slimību novēršanas programmas un labāku ārstēšanu. LU MII ieguldījums šajā projektā bija biomedicīnisko testu datu noliktavas programmatūras izstrāde.
Praktiskie pētījumi bionformātikas jomā LU MII turpinās ES 7.ietvara projektos ENGAGE (European Network for Genetic and Genomic Epidemiology) un CAGEKID (Cancer Genomics of the Kidney);